AKILLI BELEDİYECİLİK ZİRVESİ

19-20 Aralık 2018

AKILLI BELEDİYECİLİK ZİRVESİ

19-20 Aralık 2018

Hakan Kalyoncu

Yörenet Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı​

Dr. Hakan Kalyoncu, Boğaziçi Üniversitesinden Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir.

1982 yılında UNIX işletim sistemi ve C Programlama dili ile tanıştı ve profesyonel yaşamı boyunca sayısız yazılım geliştirme projelerinde görev aldı; çeşitli açık kaynak yazılım projelerine doğrudan ya da dolaylı olarak katkı sundu.

1988-1993 yıllarında Boğaziçi Üniversitesinde Araştırma Görevlisi, 1993-1998 yıllarında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, Bilişim Teknolojileri Araştırma Enstitüsü'nde (MAM BTAE) Uzman Araştırıcı olarak çalıştı. Bu dönemde AUTOCORD kısa adlı EUREKA projesinin ve GARİLDİ kısa adlı ve TTGV destekli Ar-Ge projesinin proje yürütücülüğünü yaptı; Teknoloji Yönetimi Derneği'nin kurucu üyesi oldu ve üç yıl boyunca yönetim kurulu üyeliği görevini yürüttü. Boğaziçi ve Marmara Üniversitelerinde konuk öğretim görevlisi olarak yüksek lisans dersleri verdi.

1999-2000 yıllarında TÜBİTAM MAM BTAE Enstitü Müdürü olarak görev yaptı. O dönemde Enstitüsüne kazandırdığı sayısız ulusal ve uluslararası projelerin yanısıra BTAE'nin Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın ATAK Saldırı Helikopteri Geliştirilmesi Projesi kapsamında Özgün Görev Bilgisayarı’nın Türkiye’de ve milli olarak geliştirilmesi için “Teknik Yönetim Sorumlusu” ve “Ana Yüklenici” olarak görevlendirilmesini sağladı. Aynı dönemde TÜBİTAK MAM Türkiye Ukrayna Ortak Araştırma Laboratuvarı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü YÖRENET Teknoloji A.Ş.'nin kurucu ortağıdır.